Universala Esperanto-Asocio

Ĉu vi unuafoje venis ĉi tien kaj estas aktuala UEA-membro/servouzanto? Registru vin!

Ĉu vi forgesis la pasvorton? Restarigu ĝin!

Ĉu forgesiĝis la salutvorto? Ricevu rememorigon!


ensalutu • registru vin
Pardonpeton!

La vera aspekto de la retejo ne povas por esti korekte rigardata per via retumilo.
Elektebla lingvo:
        
Contact UEA at:
Universala Esperanto-Asocio
Nieuwe Binnenweg 176, 3015 BJ Rotterdam,
The Netherlands
Phone: +31 10 436 1044
Fax: +49 30 364280169
Email: info@.spamaĵo?uea.org
 
Що таке УЕА?
Всесвітня Асоціація Есперанто (УЕА) була заснована в 1908 році як організація індивідуальних есперантистів. Наразі УЕА є найбільшою міжнародною організацією людей, які говорять мовою есперанто, і скадається з представників 120 країн.

УЕА працює не лише для розповсюдження есперанто, але й для розвитку дискусії про всесвітню мовну проблему, а також закликає звернути увагу на необхідність рівності мов.

Її Статут містить такі чотири цілі:

  • розповсюджувати використання міжнародної мови есперанто;
  • діяти для розв'язання мовної проблеми в міжнародних відносинах і поліпшення міжнародних контактів;
  • поліпшити будь-які духовні і матеріальні взаємини між людьми, попри різність націй, рас, статі, релігій, політики або мов;
  • розвивати серед своїх членів міцне відчуття солідарності, розуміння і повагу до інших народів.

Особливою турботою УЕА є розвиток есперанто у країнах і регіонах світу, де ще не існує самостійного есперанто-руху, установлевлення контактів активних есперантистів із таких країн із всесвітнім есперантно-рухом. Окрім того, УЕА вже протягом тривалого часу представляє есперанто-рух у таких міжнародних організаціях, як ООН, ЮНЕСКО, Рада Європи та інш.

УЕА являє собою крупне видавництво, є основним розповсюджувачем есперанто-книг поштою, це постійно діючий секретаріат та інформаційний центр. УЕА має велику бібліотеку, а мережа її активістів є найбільшою та інтернаціональною в усьому есперанто-русі.

Але УЕА є чимось більшим, ніж сервісна служба. Це також і громадський рух, що прагне до ідеалу -- ідеалу міжлюдського розуміння і співробітництва. Отже, багато з напрямів діяльності Асоціації залежать від добровільної підтримки її членів: ця діяльність не є комерційною і здійснюється коштом пожертвувань і подарунків. Також Асоціація потребує активних і розумних людей для проведення цієї діяльності.

Необов'язково мати якийсь титул чи посаду для здійснення допомоги УЕА. Для цього є десятки засобів, часто дуже прості: регулярно робити внески до різних фондів; приймати і активно виконувати завдання представників УЕА; залучати в якості нових індивідуальних членів ваших знайомих; сплачувати членські внески замість друзів у країнах з економічними проблемами; бути посередником у контактах Вашого клубу з клубами інших країн і континентів; обговорювати дії УЕА у Вашому клубі чи Асоціації країни; співпрацювати з Інформаційною Службою, із Центром Дослідження і Документації, з Термінологічним Есперанто-Центром або з професійною асоціацією есперантистів тощо.

Більше ніж 66 років Центральне Бюро УЕА знаходиться у Ротердамі (Нідерланди). Після шости років праці в орендованому будинку, в 1961 році УЕА придбала власний будинок за адресою Nieuwe Binnenweg 176, який було відремонтовано та розширено у 2005-08 роках. На чотирьох поверхах знаходиться п'ять основних робочих приміщень, видавництво, поштова експедиція, комп'ютерна зала, книжкова служба, невелика конференц-зала, кухня та їдальня, бібліотека імені Гектора Ходлера, архів і дві спальні кімнати для волонтерів. Всього нараховується 20 кімнат.

У Бюро працює 7-9 людей, не всі з них є постійними співробітниками. Серед постійних посад є Генеральний директор, постійний секретар Всесвітнього конгресу есперанто, секретар, два бухгалтери, верстальник і співробітник книжної служби.

Відвідувачі завжди є бажаними гостями в Бюро. Просимо гостей заздалегідь попереджувати про свій візит.

Для здійснення діяльності в Організації Об'єднаних Націй УЕА має також офіс у Нью-Йорку (США).

Supren
UEA, 2021