Pardonpeton!

La vera aspekto de la retejo ne povas por esti korekte rigardata per via retumilo.
La adreso:
Universala Esperanto-Asocio
Nieuwe Binnenweg 176, 3015 BJ Rotterdam, Nederlando
tel.: +31 10 436 1044
faks.: +49 30 364280169
rete: vidu la liston
 
La 100-a UK

Lillo — Francio

25 de julio — 1 de aŭgusto 2015
La 100-a UK
Laŭtaga programo
Vidu la programon alfabete
 

Vi povas entajpi plene aŭ parte nomon de la programero aŭ de la ejo.

Rapida elekto:    Paroligaj Lecionoj   Arto   Koncertoj   IKU+AIS   Libroj  
Tempo EventoLoko
25-a de julio 2015, sabato
14:00 — 17:30 Komitato de UEA 1Hodler
14:00 — 18:00 Libroservo 1Schwartz
14:30 — 15:30 Mesopreĝejo Saint Maurice (19bis parvis Saint Maurice)
15:00 — 16:00 Unuafojaj KongresanojBakker
16:00 — 18:00 Koncertoj: Konga Espero; Gijom’ ArmideMichaux
19:00 — 21:00 Movada FoiroMichaux
26-a de julio 2015, dimanĉo
10:00 — 12:00 Solena InaŭguroZamenhof
10:00 — 12:00 Solena Inaŭguro (projekciado)Lapenna
10:00 — 12:00 Solena Inaŭguro (projekciado)Hodler
12:00 — 18:00 Ekspozicio pri ĈinioRoterdamo
13:00 — 14:00 Amikaro de la E-Radiofonio (AERA): Evoluo de la E-radiofonioPauli
13:00 — 14:00 Eŭropa KomisionoBerthelot
13:00 — 14:30 IKU 1 (inaŭguro; Barandovská)Hodler
13:00 — 13:45 Internacia Koruso 1 (provludo)Lapenna
13:00 — 18:00 Libroservo 2Schwartz
13:01 — 13:30 Aŭtora duonhoro: Zbigniew Galor kaj Jukka Pietiläinen (en Libroservo 2)Schwartz
13:30 — 15:00 Kongresa Temo 1Bakker
13:45 — 15:45 Oomoto: Kio estas Oomoto?Babin
14:00 — 14:30 Aŭtora duonhoro: István Ertl (en Libroservo 2)Schwartz
14:00 — 15:30 Dancateliero: Kapriol’Michaux
14:15 — 15:15 Akademio de Esperanto (fermita)Pauli
15:00 — 00:00 Aŭtora duonhoro: Spomenka Štimec (en Libroservo 2)Schwartz
15:00 — 16:30 Estraro respondas – Jarraporto 2014Hodler
15:00 — 16:00 Teatro: UrsulaBerthelot
15:15 — 16:15 Ĉina Esperanto-Ligo/El Popola ĈinioBakker
15:30 — 16:30 Prelego pri Francio 1: San-Antonio, fenomeno en la franca literaturoPauli
16:00 — 16:30 Aŭtora duonhoro: Interlingvo inter lingvoj (Humphrey Tonkin, Michela Lipari) (en Libroservo 2)Schwartz
16:00 — 16:30 Koncerto: Junaj voĉojMichaux
16:00 — 17:00 Koncerto: KajtoLapenna
16:30 — 18:00 Ŭonbulismo: Internacia meditadoBakker
17:00 — 18:00 Franca Eksprese 11Berthelot
17:00 — 18:00 Franca Eksprese 21Pauli
17:00 — 18:00 IKU 2/AIS 11 (Wandel)Hodler
17:15 — 18:00 Danco: HAFULapenna
17:15 — 18:00 Ĝemelaj UrbojBabin
18:30 — 19:30 Ekumena Diservopreĝejo Saint Maurice (19bis parvis Saint Maurice)
20:00 — 21:30 Nacia VesperoZamenhof
20:00 — 21:30 Nacia Vespero (projekciado)Lapenna
20:00 — 21:30 Nacia Vespero (projekciado)Hodler
27-a de julio 2015, lundo
09:00 — 10:00 AIS 12 (Wandel)Grzębowski
09:00 — 10:00 Budhanoj (BLE): BudhismoLamas Díaz
09:00 — 18:00 Libroservo 3Schwartz
09:00 — 10:00 Paroligaj Leciono, edukado.net K1 (komencantoj)Pauli
09:00 — 10:00 Paroligaj Lecionoj, edukado.net M1 (mezniveluloj)Babin
09:00 — 10:00 Prelego pri Francio 2: Historio de la Esperanta Movado en FrancioNorvell
09:00 — 11:00 Simpozio: Unesko 70-jaraHodler
09:00 — 10:00 Universala Homama Asocio 1 (UHA)Berthelot
10:15 — 11:45 Kleriga Lundo: EŭritmioBabin
10:15 — 11:45 Kleriga Lundo: Grundtvig-projektojNorvell
10:15 — 11:45 Kleriga Lundo: Kantateliero de KajtoLamas Díaz
10:15 — 11:45 Kleriga Lundo: MerkatikoBerthelot
10:15 — 11:45 Kleriga Lundo: Prozo en EsperantoPauli
10:15 — 11:15 Samseksemuloj (LSG)Grzębowski
11:15 — 13:45 Kongresa Temo 2Hodler
12:00 — 16:30 Ekzamensesio ILEI-UEA por blindulojGrzębowski
12:00 — 13:30 Kleriga Lundo: AikidoBabin
12:00 — 13:30 Kleriga Lundo: E@I 10-jaraNorvell
12:00 — 13:30 Kleriga Lundo: Esperanta poezio en UK-ojBerthelot
12:00 — 13:30 Kleriga Lundo: Kiel pardonpeti en EsperantujoLamas Díaz
12:00 — 13:30 Kleriga Lundo: Ne trolu, trellu!Pauli
13:00 — 14:00 Internacia Koruso 2 (provludo)Lapenna
13:45 — 15:15 Kleriga Lundo: Klerigaj ludoj en Kleriga LundoLamas Díaz
13:45 — 15:15 Kleriga Lundo: Kunkreu elsendon por MuzaikoPauli
13:45 — 15:15 Kleriga Lundo: La arto publike paroliBerthelot
13:45 — 15:15 Kleriga Lundo: Memoroj pri la japana katastrofo en 2011Babin
13:45 — 15:15 Kleriga Lundo: Tradukado en multlingvaj mediojNorvell
14:00 — 15:00 IKU 3/AIS 21 (Gobbo)Hodler
15:00 — 16:00 Koncerto: Ralph GlompMichaux
15:00 — 16:00 Universala Homama Asocio 2 (UHA)Bourlet
15:30 — 17:00 Amikaro de Bruno Gröning 1Lamas Díaz
15:30 — 16:30 IKU 4/AIS 31 (Mak)Norvell
15:30 — 17:30 Komitata Forumo – KonsciigoHodler
15:30 — 16:15 Paroligaj Lecionoj, edukado.net K2 (komencantoj)Pauli
15:30 — 16:15 Paroligaj Lecionoj, edukado.net M1 (mezniveluloj)Babin
16:00 — 16:30 Aŭtora duonhoro: Jacques Le Puil (en Libroservo 3)Schwartz
16:00 — 18:00 Koncertoj: Platano; Sparka Ribelo; Jonny MLapenna
16:30 — 18:00 Fervojistoj (IFEF)Pauli
16:30 — 17:15 Metiejo de edukado.netBabin
16:30 — 18:00 Prelego pri Francio 3: 40 jaroj en FranckantujoNorvell
16:30 — 18:00 Seminario pri vinoj 1Bourlet
16:30 — 17:30 Teatro: UrsulaBerthelot
17:00 — 18:00 AIS 22 (Gobbo)Grzębowski
17:00 — 17:30 Aŭtora duonhoro: Vladimir Opletajev (en Libroservo 3)Schwartz
17:15 — 18:00 Franca Eksprese 12Lamas Díaz
17:15 — 18:00 Franca Eksprese 22Babin
19:30 — 21:00 BankedoKersaudy
20:30 — 22:00 Teatro: Feliĉas ĉiujLapenna
21:00 — 23:00 Kongresa Balo kun Kapriol’Michaux
28-a de julio 2015, mardo
09:00 — 10:00 AIS 13 (Wandel)Grzębowski
09:00 — 10:30 Eŭropo Demokratio Esperanto 1 (EDE)Bourlet
09:00 — 10:00 Internacia Koruso 3 (provludo)Lapenna
09:00 — 11:00 Komitata Forumo – KunordigoHodler
09:00 — 09:45 Komunistoj (IKEK)Cart
09:00 — 18:00 Libroservo 4Schwartz
09:00 — 09:45 Paroligaj Lecionoj, edukado.net K3 (komencantoj)Pauli
09:00 — 09:45 Paroligaj Lecionoj, edukado.net M2 (mezniveluloj)Babin
09:00 — 09:45 Prelego: BRICS-landojBerthelot
09:00 — 15:15 Tago de LernadoBakker
10:00 — 10:30 Aŭtora duonhoro: Gerrit Berveling (en Libroservo 4)Schwartz
10:00 — 10:45 Paroligaj Lecionoj, edukado.net K4 (komencantoj)Pauli
10:00 — 10:45 Paroligaj Lecionoj, edukado.net M2 (mezniveluloj)Babin
10:00 — 10:45 Rondo “Kato”/E-ista Kat-amikaro: Furoraj katoj en la retoBerthelot
10:00 — 10:45 Vegetaranoj (TEVA – fermita)Cart
10:15 — 11:15 AIS 23 (Gobbo)Grzębowski
10:30 — 11:00 Malkovriga Arta Scenejo: Dalmi Dolval Delsa (kantoj el Kubo)Michaux
10:45 — 11:45 Prelego pri Francio 4: Arkeologio de la Unua MondmilitoBourlet
11:00 — 11:45 Ateistoj (ATEO – fermita)Pauli
11:00 — 11:30 Aŭtora duonhoro: Marjorie Boulton (en Libroservo 4)Schwartz
11:00 — 13:00 Azia agado (KAEM)Berthelot
11:00 — 12:00 Esperantic Studies Foundation (ESF)Cart
11:00 — 12:00 Franca Eksprese 23Babin
11:00 — 12:00 Inaŭguro de memortabulo pri G. Waringhien8 place Philippe-Lebon
11:00 — 11:30 Malkovriga Arta Scenejo: Geomar Martinez (kanto kun gitaro el Kubo)Michaux
11:15 — 12:15 IKU 5 (Teles Pontes)Hodler
12:00 — 12:30 Aŭtora duonhoro: André Cherpillod (en Libroservo 4)Schwartz
12:15 — 13:45 Medicinistoj (UMEA)Babin
12:30 — 15:30 Kongresa Temo 3Hodler
12:45 — 14:15 Ĵurnalistoj (TEĴA)Cart
13:00 — 14:00 Afrika KomisionoPauli
13:00 — 14:00 AIS 32 (Mak)Grzębowski
13:00 — 13:30 Malkovriga Arta Scenejo: Martin Strid (baladĉendanco el Svedio)Michaux
13:45 — 15:15 Kantateliero: KajtoBourlet
14:00 — 14:30 Aŭtora duonhoro: Dima Ŝevĉenko kaj Anna Striganova (en Libroservo 4)Schwartz
14:00 — 14:30 Koncerto: Junaj voĉojMichaux
14:00 — 14:45 Spiritisma Eldonejo F.V. LorenzBabin
14:15 — 15:15 Amerika KomisionoPauli
14:30 — 16:00 Verduloj (AVE): DaŭripovoCart
15:00 — 15:30 Aŭtora duonhoro: Mikaelo Bronŝtejn (en Libroservo 4)Schwartz
15:00 — 16:00 Koncerto: Anjo AmikaMichaux
15:00 — 15:45 Patronoj de TEJOBabin
15:00 — 16:30 Scienca Kafejo (horaro kaj resumoj)Grzębowski
15:00 — 16:00 Teatro: Viro-SemoBerthelot
15:30 — 17:00 Akademio de Esperanto: La Akademio respondasBakker
15:45 — 17:45 Komitata Forumo – KapabligoHodler
16:00 — 16:30 Aŭtora duonhoro: Nicola Ruggiero (en Libroservo 4)Schwartz
16:00 — 16:45 Franca Eksprese 13Babin
16:00 — 16:30 Malkovriga Arta Scenejo: Unkto & Arto (danco el Venezuelo)Michaux
16:15 — 17:45 Juristoj (EJA)Cart
16:30 — 18:00 Koncerto: VojaĝoLapenna
16:30 — 18:00 Seminario pri vinoj 2Bourlet
16:45 — 18:00 Amikaro de Bruno Gröning 2Pauli
17:00 — 17:30 Aŭtora duonhoro: Emil Dimov (en Libroservo 4)Schwartz
17:00 — 17:30 Malkovriga Arta Scenejo: FLOranto (tradicia muziko kaj kanto el Hungario)Michaux
17:00 — 18:00 Prelego pri Francio 5: Provenco kun bildojBabin
17:00 — 18:00 Teatro: Viro-semoBerthelot
17:15 — 18:00 IKU 6 (Dubourg Glatigny)Bakker
17:30 — 18:00 Aŭtora duonhoro: György Nanovfszki (en Libroservo 4)Schwartz
17:30 — 18:00 Koncerto: Konga EsperoMichaux
18:00 — 19:00 Societo Zamenhof (akcepto)(nur por invititoj)
20:00 — 21:00 Koncerto: GaetanoZamenhof
20:30 — 22:00 Teatro: Feliĉas ĉiujLapenna
21:00 — 22:30 Koncerto: Zhou-Mack FuilaZamenhof
30-a de julio 2015, ĵaŭdo
09:00 — 10:00 AIS 33 (Mak)Grzębowski
09:00 — 13:00 Esperantologia KonferencoBakker
09:00 — 10:30 Kongresa Temo 4Hodler
09:00 — 18:00 Libroservo 5Schwartz
09:00 — 09:45 Paroligaj Lecionoj, edukado.net K5 (komencantoj)Pauli
09:00 — 09:45 Paroligaj Lecionoj, edukado.net M3 (mezniveluloj)Babin
09:00 — 10:00 Prelego pri Francio 6: Norda Francio, eta PollandoBerthelot
09:00 — 09:45 Vegetaranoj (TEVA – publika)Cart
10:00 — 10:30 Aŭtora duonhoro: Marjorie Boulton (en Libroservo 5)Schwartz
10:00 — 10:45 Etnistoj (IKEL)Cart
10:00 — 10:45 Paroligaj Lecionoj, edukado.net K6 (komencantoj)Pauli
10:00 — 10:45 Paroligaj Lecionoj, edukado.net M3 (mezniveluloj)Babin
10:15 — 11:15 Itala KongresoGrzębowski
10:30 — 11:00 Malkovriga Arta Scenejo: Akordeona koncerto de Aleksandro DankoMichaux
10:30 — 11:30 Teatro: Viro-semoBerthelot
10:45 — 12:15 Belartaj KonkursojHodler
10:45 — 12:00 Kantateliero: KajtoBourlet
11:00 — 12:30 Amikaro de Bruno Gröning 3Pauli
11:00 — 11:30 Aŭtora duonhoro: Stano Marček (en Libroservo 5)Schwartz
11:00 — 12:00 Franca Eksprese 14Cart
11:00 — 11:45 Franca Eksprese 24Babin
11:00 — 11:30 Koncerto: TatianaMichaux
12:00 — 12:30 Aŭtora duonhoro: Katalin Kováts (en Libroservo 5)Schwartz
12:00 — 12:45 Delegita RetoBabin
12:00 — 13:00 Internacia Koruso 4 (provludo)Berthelot
12:15 — 13:00 Komercistoj (IKEF)Cart
12:30 — 13:30 Libroj de la JaroHodler
12:45 — 13:15 Teatro: La vermetoPauli
13:00 — 14:00 Filmo: Danny Johnson savas la mondonLapenna
13:00 — 13:45 Instruistoj (ILEI)Babin
13:15 — 14:15 IKU 7 (Bronŝtejn)Bakker
13:15 — 14:00 Ne-fumantoj (TADEN)Cart
13:30 — 15:00 Eŭropa Esperanto-Unio (EEU – fermita)Pauli
13:30 — 16:00 Ĵuria elektado por la Internacia Arta VesperoMichaux
13:30 — 14:30 Skoltoj (SEL)Grzębowski
13:45 — 15:45 Kongresa Temo 5Hodler
14:00 — 14:30 Aŭtora duonhoro: Kalle Kniivilä (en Libroservo 5)Schwartz
14:00 — 15:00 Centro de Esploroj kaj Dokumentado pri Mondaj Lingvaj Problemoj (CED)Babin
14:15 — 15:00 Blinduloj (LIBE)Cart
14:30 — 15:30 Centra Oficejo RespondasBakker
14:30 — 15:30 Teatro: Viro-semoBerthelot
15:00 — 15:30 Aŭtora duonhoro: Nicola Ruggiero (en Libroservo 5)Schwartz
15:00 — 16:30 Scienca Kafejo (horaro kaj resumoj)Grzębowski
15:15 — 16:45 Kolekto por Planlingvoj kaj la Esperantomuzeo de la Aŭstria Nacia Biblioteko)Babin
15:15 — 16:15 Legado de E-libroj – SumooPauli
15:15 — 16:45 Matematikistoj (IAdEM – fonda kunsido)Cart
15:45 — 16:45 IKU 8 (Larsson)Bakker
15:45 — 17:00 Koncerto: Morice BeninLapenna
16:00 — 16:30 Aŭtora duonhoro: Peter Baláž (en Libroservo 5)Schwartz
16:00 — 18:00 Komitata Forumo – KomunumoHodler
16:30 — 18:00 Ateistoj (ATEO – publika): La rajto je libera esprimiĝoPauli
16:30 — 18:00 Koncerto: MaraganMichaux
17:00 — 17:30 Aŭtora duonhoro: Amri Wandel (en Libroservo 5)Schwartz
17:00 — 18:00 Eŭropo Demokratio Esperanto 2Grzębowski
17:00 — 18:00 Prelego pri Francio 7: Gaston Waringhien, lumturo de EsperantoBakker
17:00 — 18:00 Teatro: DanteBerthelot
17:00 — 17:45 Veteranoj (VEK)Cart
18:00 — 19:00 Urba Akcepto(nur invititoj)
19:30 — 20:00 Koncerto: JoMoMichaux
20:00 — 21:00 Koncerto: Martin kaj la talpojLapenna
20:00 — 20:45 Teatro: ĉagrenegojZamenhof
21:00 — 22:00 Koncerto: Andrej Korobejnikov – pianistoZamenhof
21:00 — 22:00 Koncertoj: JoMo; Sepa kaj AsortiLapenna
31-a de julio 2015, vendredo
09:00 — 09:45 Kantado de La EsperoLapenna
09:00 — 12:00 Komitato de UEA 2Hodler
09:00 — 18:00 Libroservo 6Schwartz
09:00 — 12:00 OSIEKBerthelot
09:00 — 09:45 Paroligaj Lecionoj, edukado.net K7 (komencantoj)Pauli
09:00 — 09:45 Paroligaj Lecionoj, edukado.net M4 (mezniveluloj)Babin
09:00 — 10:30 Prelego: Sur la vojoj al KomposteloBakker
10:00 — 10:30 Aŭtora duonhoro: Hori Jasuo kaj Yamakawa Setsuko (en Libroservo 6)Schwartz
10:00 — 11:00 IKU 9 (Brosch)Lapenna
10:00 — 10:45 Paroligaj Lecionoj, edukado.net K8 (komencantoj)Pauli
10:00 — 10:45 Paroligaj Lecionoj, edukado.net M4 (mezniveluloj)Babin
10:45 — 11:45 Sennaciistoj (SAT)Bakker
11:00 — 11:30 Aŭtora duonhoro: Roman Dobrzyński (en Libroservo 6)Schwartz
11:00 — 13:15 Japana Konstitucio, artikolo 9 – diskuto pri mondpacoPauli
11:00 — 18:00 KER-ekzamenojGrzębowski
11:00 — 18:00 KER-ekzamenojBourlet
11:00 — 12:00 Monda Asembleo Socia (Le Monde Diplomatique en E-o)Babin
11:15 — 12:15 Teatro: UrsulaLapenna
11:30 — 12:00 Koncerto: Junaj voĉojMichaux
12:00 — 13:30 Eŭropa Esperanto-Unio (EEU – publika)Bakker
12:00 — 12:30 Koncerto: VjeraMichaux
12:15 — 13:15 Legantoj de EsperantoBerthelot
12:15 — 13:15 TEJO sin prezentasLapenna
12:30 — 13:30 Centro de Esploroj kaj Dokumentado pri Mondaj Lingvaj Problemoj (CED – fermita)Babin
12:30 — 13:30 Kongresa Temo 6Hodler
13:30 — 14:30 IKU 10 (Raola)Lapenna
13:30 — 14:30 Mez-Orienta Nord-Afrika Komisiono (MONA)Pauli
13:45 — 14:45 Montevideo 60: atingoj, planoj kaj perspektivojHodler
13:45 — 14:45 Partoprenantoj de la Postkongresa Ekskurso al BelgioBabin
14:00 — 14:30 Aŭtora duonhoro: Nicole Else (en Libroservo 6)Schwartz
14:30 — 16:00 Oratora KonkursoBakker
14:30 — 15:30 Teatro: DanteBerthelot
14:45 — 15:45 Prelego pri Francio 8: La daŭra kaj senevolua rakonto pri daŭripova evoluoPauli
15:00 — 15:30 Aŭtora duonhoro: Probal Dasgupta (en Libroservo 6)Schwartz
15:00 — 16:00 Kantateliero: KajtoMichaux
15:00 — 15:45 Kristanoj (IKUE – KELI)Babin
15:00 — 16:30 Strategia ForumoHodler
15:15 — 16:15 Venontaj UK-ojLapenna
15:45 — 16:45 Prelego pri Francio 9: Bretonio, franca provinco vizitindaBerthelot
16:00 — 16:30 Aŭtora duonhoro: Ian Fantom (en Libroservo 6)Schwartz
16:00 — 16:45 Bahaanoj (BEL)Babin
16:00 — 16:30 Malkovriga Arta Scenejo: Martin Strid (baladĉendanco el Svedio)Michaux
16:30 — 18:00 AŭkcioLapenna
17:00 — 17:30 Aŭtora duonhoro: Zlatko Tišljar (en Libroservo 6)Schwartz
17:00 — 18:00 Internacia Koruso 5 (provludo)Berthelot
17:30 — 18:00 Elizabeta Kehlet kaj Nicola Ruggiero prezentos fragmentojn el la „Rimleteroj” de Marjorie Boulton (en Libroservo 6)Schwartz
17:30 — 19:45 Futbalmatĉo: Pokalo ZamenhofStadiono Lille Métropole
20:00 — 21:15 Internacia Arta VesperoZamenhof
20:00 — 22:00 Internacia Arta Vespero; Koncerto: Eruda Li (projekciado)Lapenna
21:30 — 22:00 Koncerto: Eruda LiZamenhof
1-a de aŭgusto 2015, sabato
10:00 — 12:00 Solena FermoZamenhof
10:00 — 12:00 Solena Fermo (projekciado)Lapenna
10:00 — 12:00 Solena Fermo (projekciado)Hodler
12:00 — 14:00 Libroservo 7Schwartz
Supren
UEA, 2020