Pardonpeton!

La vera aspekto de la retejo ne povas por esti korekte rigardata per via retumilo.
La adreso:
Universala Esperanto-Asocio
Nieuwe Binnenweg 176, 3015 BJ Rotterdam, Nederlando
tel.: +31 10 436 1044
faks.: +49 30 364280169
rete: vidu la liston
 
La 103-a UK

Lisbono — Portugalio

28 de julio — 4 de aŭgusto 2018
La 103-a UK
Laŭtaga programo
Vidu la programon alfabete
 

Vi povas entajpi plene aŭ parte nomon de la programero aŭ de la ejo.

Rapida elekto:    Paroligaj Lecionoj   Arto   Koncertoj   IKU+AIS   Libroj  
Tempo EventoLoko
28-a de julio 2018, sabato
14:00 — 17:30 Komitato de UEA 1Hodler
14:00 — 18:00 Libroservo 1Boulton
15:00 — 18:00 Filmoj de Teo kaj AmoHan
16:00 — 17:00 Unuafojaj kongresanojCarreira
19:00 — 21:00 Movada FoiroPassos Perdidos Rektorejo
29-a de julio 2018, dimanĉo
10:00 — 12:00 Solena InaŭguroZamenhof
13:00 — 18:00 Libroservo 2Boulton
13:30 — 14:00 Komuna fotoRektorejo
14:00 — 14:45 Akademio de Esperanto (fermita)Macedo
14:00 — 15:30 Amikaro de Bruno Gröning 1Barreto
14:00 — 15:00 Estraro de UEA respondasYamasaki
14:00 — 14:45 Eŭropo Demokratio Esperanto 1 (Ŝancoj por Esperanto)Almeida
14:00 — 15:15 Kongresa Temo 1Sacramento
14:30 — 15:00 Aŭtoraj duonhoroj (Miguel Fernández)Boulton
14:45 — 15:30 Koncerto: Gijom’Carreira
15:00 — 15:45 Ateliero Origamio 1Macedo
15:00 — 15:45 ATEO (fermita)Almeida
15:00 — 16:00 Ekumena Diservopreĝejo dos Santos Reis Magos
15:00 — 16:00 Elektoj 2019Yamasaki
16:00 — 16:30 Aŭtoraj duonhoroj (Mikaelo Bronŝtejn)Boulton
16:00 — 16:45 Esperanta Sumoo (librolegado)Barreto
16:00 — 16:45 Eŭropa Esperanto Unio – EEU (fermita)Macedo
16:00 — 17:30 IKU 1 /AIS 11 Maurelli kaj Zhang (inaŭguro)Carreira
16:00 — 18:00 Jura Esperanto-Asocio (JEA)Nguyen
16:00 — 17:00 Taden (ne-fumantoj)Almeida
16:15 — 17:00 Koncerto: Grazia BarboniSacramento
16:15 — 18:00 UN kaj UneskoYamasaki
17:00 — 18:00 Internacia Esperanta Koruso 1Barreto
17:00 — 18:00 TajĝiĉŭanoMacedo
17:15 — 18:00 Ligo de Blindaj Esperantistoj (LIBE)Almeida
17:15 — 18:00 Prelego: Internaciismo kaj PatriotismoSacramento
17:30 — 18:00 Ceremonio kun Universitato ZaozhuangCarreira
20:00 — 22:00 Nacia VesperoZamenhof
30-a de julio 2018, lundo
09:00 — 10:30 Kleriga Lundo: AikidoBarreto
09:00 — 10:30 Kleriga Lundo: Aktivecoj de E@ISacramento
09:00 — 10:30 Kleriga Lundo: Amuzaj intelektaj ludojNguyen
09:00 — 10:30 Kleriga Lundo: E-o Muzeo kaj Aŭstria Nacia BibliotekoYamasaki
09:00 — 10:30 Kleriga Lundo: Komunikad-problemoj en E-ujoMacedo
09:00 — 18:00 Libroservo 3Boulton
09:00 — 10:30 Prelego Portugalio 1: Superrigardo pri PortugalioCarreira
10:45 — 12:15 Kleriga Lundo: Erasmus+Macedo
10:45 — 12:15 Kleriga Lundo: Esperanto kaj artojYamasaki
10:45 — 12:15 Kleriga Lundo: Klerigaj Ludoj en Kleriga LundoNguyen
10:45 — 12:15 Kleriga Lundo: Moderna edukado kaj la nuna mondoSacramento
10:45 — 12:15 Kleriga Lundo: Prezentado pri JapanioBarreto
10:45 — 12:45 Prelego kaj prezento pri EŭritmioCarreira
11:00 — 13:00 Junulara Programo: Ludu kun HansoAlmeida
12:30 — 14:00 Kleriga Lundo: Kantateliero de KajtoSacramento
12:30 — 14:00 Kleriga Lundo: Kial kaj kiel flegi publikan E-identeconMacedo
12:30 — 14:00 Kleriga Lundo: La arto paroli publikeYamasaki
12:30 — 14:00 Kleriga Lundo: Nekutimaj objektoj el la mondoBarreto
12:30 — 14:00 Kleriga Lundo: Nova reta membrospaco de UEANguyen
14:00 — 15:00 Koncerto: PlatanoCarreira
14:15 — 15:15 Eŭropa Komisiono de UEA (publika)Han
14:15 — 15:00 Eŭropo Demokratio Esperanto 2 (Eŭrobarometro)Almeida
14:15 — 15:15 IKU 2 / AIS 21 ButanSacramento
14:15 — 15:00 Internacia Arta Vespero 1 (elektado)Barreto
14:15 — 15:00 Paroligaj Lecionoj kun edukado.net (komencantoj 1)Macedo
14:15 — 15:00 Paroligaj Lecionoj kun edukado.net (mezniveluloj 1)Nguyen
14:15 — 15:15 Prelego: Sur la vojoj al KomposteloYamasaki
14:30 — 15:00 Aŭtoraj duonhoroj (Spomenka Štimec)Boulton
15:00 — 15:30 Aŭtoraj duonhoroj (Suso Moinhos)Boulton
15:00 — 18:00 Komitato de UEA 2Hodler
15:15 — 16:00 AIS 12 (Maurelli kaj Zhang)Barreto
15:15 — 16:00 Eŭropo Demokratio Esperanto 3 (Kion EDE faru?)Almeida
15:15 — 16:00 Paroligaj Lecionoj kun edukado.net (komencantoj 2)Macedo
15:15 — 16:00 Paroligaj Lecionoj kun edukado.net (mezniveluloj 1)Nguyen
15:15 — 16:15 Prelego Portugalio 2: Renovigebla energio en PortugalioCarreira
15:30 — 17:00 Budhana Ligo EsperantistaHan
15:30 — 16:45 Eŭropa Esperanto-Unio (publika)Sacramento
15:30 — 16:30 S-ro Tadeu – 100-a jubileoYamasaki
16:00 — 16:30 Aŭtoraj duonhoroj (Christer Kiselman)Boulton
16:15 — 17:15 Ateliero Origamio 2Macedo
16:15 — 17:00 KER-ezkamenoj (preparkunveno)Barreto
16:30 — 18:00 ŬonbulismoNguyen
16:45 — 18:00 Kongresa Temo 2Yamasaki
17:00 — 18:00 IKU 3 / AIS 31 (Ŝevĉenko)Sacramento
17:00 — 18:00 Internacia Esperanta Koruso 2Almeida
17:00 — 18:00 Koncerto: Ciganaj MuzikojCarreira
17:15 — 18:00 Portugala Eksprese 1Barreto
19:30 — 21:00 BankedoCentro Cultural de Belém
20:30 — 23:30 Kongresa BaloCentro Cultural de Belém – teraso
31-a de julio 2018, mardo
09:00 — 10:00 IKU 4 (Barandovská)Carreira
09:00 — 09:45 Kastelo GrésillonAlmeida
09:00 — 10:30 Komisiono pri Azia Esperanto-Movado (publika)Barreto
09:00 — 10:30 Komitata Forumo – KonsciigoYamasaki
09:00 — 18:00 Libroservo 4Boulton
09:00 — 09:45 Paroligaj Lecionoj kun edukado.net (komencantoj 3)Macedo
09:00 — 09:45 Paroligaj Lecionoj kun edukado.net (mezniveluloj 2)Nguyen
09:00 — 15:00 Tago de LernadoSacramento
09:30 — 10:00 Aŭtoraj duonhoroj (Dima Ŝevĉenko, Anna Striganova)Boulton
10:00 — 10:45 Paroligaj Lecionoj kun edukado.net (komencantoj 4)Macedo
10:00 — 10:45 Paroligaj Lecionoj kun edukado.net (mezniveluloj 2)Nguyen
10:00 — 11:00 TEJO sin prezentasAlmeida
10:15 — 11:45 Omaĝo al Marjorie BoultonCarreira
11:00 — 11:30 Aŭtoraj duonhoroj (Pedro Sanz)Boulton
11:00 — 12:30 Eŭropa Komisiono de UEA (publika)Barreto
11:00 — 11:45 Internacia Komitato por Etnaj Liberecoj (IKEL) - asambleoNguyen
11:00 — 11:45 Internacia Komunista Esperantista Kolektivo (IKEK)Macedo
11:15 — 12:15 Provludo Interkant’Almeida
11:30 — 12:00 Aŭtoraj duonhoroj (Amri Wandel)Boulton
11:45 — 12:45 Katalogado kaj bibliotekojYamasaki
12:00 — 12:45 FramasonojMacedo
12:00 — 13:00 IKU 5 (Brandenburg)Carreira
12:00 — 13:30 Internacia Asocio de Esperantistaj MatematikistojNguyen
12:45 — 13:30 Prelego Portugalio 3: Lisbonaj tramojBarreto
13:00 — 13:45 Afrika MovadoMacedo
13:00 — 14:30 Centro de Esploro kaj Dokumentado Mondaj Lingvaj Problemoj (CED)Yamasaki
13:45 — 14:30 AIS 32 (Ŝevĉenko)Nguyen
13:45 — 14:30 Koncerto: Plenigu l’ korojn je muzik’!Carreira
13:45 — 14:45 Prelego: Okcitana lingvoBarreto
14:00 — 14:45 Amerika Komisiono de UEAMacedo
14:30 — 15:00 Aŭtoraj duonhoroj (István Ertl)Boulton
14:45 — 16:15 Akademio de Esperanto (publika)Carreira
14:45 — 16:15 Amikaro de Bruno Gröning 2Nguyen
14:45 — 15:30 Internacia Naturista Organizo E-ista (INOE)Almeida
15:00 — 15:45 AIS 13 (Maurelli kaj Zhang)Macedo
15:00 — 16:00 Legantoj de EsperantoYamasaki
15:00 — 15:45 Mez-Orienta Nord-Afrika KomisionoBarreto
15:15 — 16:45 Kongresa Temo 3Sacramento
16:00 — 16:45 AIS 22 (Butan)Macedo
16:00 — 16:30 Aŭtoraj duonhoroj (Maritza Gutiérrez)Boulton
16:00 — 16:45 Internacia Esperanta Koruso 3Barreto
16:00 — 17:30 Scienca Kafejo 1 (Auderskaja, Boyadzieva, Marcus, Stria)Almeida
16:30 — 17:00 Aŭtoraj duonhoroj (Anna Löwenstein)Boulton
16:30 — 18:00 Komitata Forumo – KapabligoYamasaki
17:00 — 18:00 Koncerto: Martin WieseCarreira
17:00 — 17:45 Portugala Eksprese 2Barreto
17:00 — 18:00 Prelego: OrigamioSacramento
17:00 — 17:45 Radioaŭskultantoj (AERA)Macedo
18:00 — 19:00 Akcepto Societo Zamenhof(nur por membroj)
20:00 — 21:30 Hororfilmo: La demono kun atoma cerbo!Carreira
20:00 — 21:00 Koncerto: MAJULapenna
21:15 — 22:00 Koncerto: jOmOLapenna
2-a de aŭgusto 2018, ĵaŭdo
09:00 — 15:00 Esperantologia KonferencoSacramento
09:00 — 10:30 Internacia Fervojista E-Federacio (IFEF)Almeida
09:00 — 10:30 Komisiono pri Azia Esperanto-Movado (fermita)Barreto
09:00 — 10:30 Komitata Forumo – KomunumoYamasaki
09:00 — 18:00 Libroservo 5Boulton
09:00 — 09:45 Paroligaj Lecionoj kun edukado.net (komencantoj 5)Macedo
09:00 — 09:45 Paroligaj Lecionoj kun edukado.net (mezniveluloj 3)Nguyen
09:30 — 10:00 Aŭtoraj duonhoroj (Yu Jianchao)Boulton
09:30 — 10:30 IKU 6 (Martins)Carreira
10:00 — 10:45 Paroligaj Lecionoj kun edukado.net (komencantoj 6)Macedo
10:00 — 10:45 Paroligaj Lecionoj kun edukado.net (mezniveluloj 3)Nguyen
10:45 — 11:30 Ateista Tutmonda E-Organizo (ATEO - publika)Almeida
10:45 — 12:15 Belartaj KonkursojCarreira
10:45 — 11:30 Internacia Komitato por Etnaj Liberecoj (IKEL) - prelegoBarreto
11:00 — 11:30 Aŭtoraj duonhoroj (Heidi Goes)Boulton
11:00 — 12:30 Internacia Jurista E-Asocio (IJEA)Macedo
11:15 — 12:15 Centra Oficejo respondasYamasaki
11:30 — 13:00 Tutmonda E-a Ĵurnalista Asocio (TEĴA)Nguyen
11:45 — 12:30 AIS 23 (Butan)Barreto
11:45 — 12:30 Portugala Eksprese 3Almeida
12:30 — 13:30 Libroj de la JaroYamasaki
12:30 — 13:30 Prelego Portugalio 4: Mitaj historioj...Carreira
12:45 — 13:30 AIS 33 (Ŝevĉenko)Macedo
12:45 — 13:45 Eŭropa Komisiono de UEA (fermita)Barreto
13:00 — 14:00 Koncerto: MAJU (2)Almeida
13:15 — 14:45 Asocio de Verduloj Esperantistaj (AVE)Nguyen
13:45 — 14:45 IKU 7 (Pontes)Yamasaki
13:45 — 14:45 Internacia Arta Vespero (elektado)Macedo
14:00 — 15:45 AMO-seminario 1Barreto
14:15 — 15:45 Amikaro de Bruno Gröning 3Almeida
14:30 — 15:00 Aŭtoraj duonhoroj (Tatjana Auderskaja)Boulton
14:45 — 15:45 Koncerto: Jonny M.Carreira
15:00 — 15:45 Delegita Reto de UEAMacedo
15:00 — 16:30 ELF-AREK (filatelistoj)Nguyen
15:15 — 16:15 Prelego Portugalio 5: La portugala de Brazilo kaj PortugalioYamasaki
15:30 — 16:30 Junulara Konkurso pri Publika ParoladoSacramento
16:00 — 16:30 Aŭtoraj duonhoroj (Abel Montagut)Boulton
16:00 — 16:45 Internacia Esperanta Koruso 4Macedo
16:00 — 17:30 Scienca Kafejo 2 (Bronŝtejn, Raola, Striganova, Tuider)Almeida
16:00 — 17:30 Universala Medicina E-Asocio (UMEA)Barreto
16:30 — 17:00 Aŭtoraj duonhoroj (João José Santos)Boulton
16:30 — 18:00 Komitata Forumo – KunordigoYamasaki
16:45 — 18:00 Kongresa Temo 4Sacramento
16:45 — 18:00 Provludo Interkant’Nguyen
17:00 — 18:00 Ateliero Origamio 3Macedo
17:00 — 18:00 Koncerto: i.d.c.Carreira
18:00 — 20:00 FutbalmatĉoHonorstadiono de la Universitato de Lisbono
18:30 — 19:30 Urba Akcepto(nur invititoj)
20:00 — 20:45 Koncerto: KajtoLapenna
20:00 — 21:00 Koncerto: Zhou Mack MafuilaCarreira
21:00 — 22:00 Koncerto: Sara Su JonesLapenna
3-a de aŭgusto 2018, vendredo
09:00 — 10:00 IKU 8 (Planchon)Carreira
09:00 — 12:00 Komitato de UEA 3Hodler
09:00 — 18:00 Libroservo 6Boulton
09:00 — 09:45 Paroligaj Lecionoj kun edukado.net (komencantoj 7)Macedo
09:00 — 09:45 Paroligaj Lecionoj kun edukado.net (mezniveluloj 4)Nguyen
09:00 — 09:45 Prelego: Sufiismo, Esperanto kaj KapitalismoYamasaki
09:00 — 10:30 Spirita Eldona Societo E.V. LorenzBarreto
09:15 — 10:00 Portugala Eksprese 4Sacramento
09:30 — 10:00 Aŭtoraj duonhoroj (Javier Alcalde, José Maria Salguero)Boulton
10:00 — 10:45 Paroligaj Lecionoj kun edukado.net (komencantoj 8)Macedo
10:00 — 10:45 Paroligaj Lecionoj kun edukado.net (mezniveluloj 4)Nguyen
10:00 — 11:00 Prelego Portugalio 6: Portugalaj botanikaj specojYamasaki
10:15 — 11:15 IKU 9 (Rossi)Carreira
10:15 — 11:15 IKUE-KELI (kristanoj)Sacramento
10:45 — 11:30 Kantado de La EsperoBarreto
11:00 — 11:30 Aŭtoraj duonhoroj (Humphrey Tonkin)Boulton
11:00 — 11:45 Filozofia Asocio Tutmonda (FAT)Nguyen
11:00 — 11:45 Internacia Komerca kaj Ekonomia Fakgrupo (IKEF)Macedo
11:15 — 12:45 Kio estas Oomoto?Yamasaki
11:30 — 12:15 Esperantic Studies Foundation (ESF)Sacramento
11:30 — 12:15 Sennacieca Asocio Tutmonda (SAT)Carreira
12:00 — 14:00 ILEI-ekzameno por blindulojHan
12:00 — 18:00 KER-ekzamenojMacedo
12:00 — 18:00 KER-ekzamenojNguyen
12:00 — 13:00 Postkongreso P1Barreto
12:15 — 13:15 Scienca ForumoAlmeida
12:30 — 14:00 Patronoj de TEJO – TEJO 80-jaraSacramento
13:00 — 16:00 AMO-seminario 2Yamasaki
13:00 — 14:00 Koncerto: Patro kaj filinoCarreira
13:15 — 14:15 Postkongreso P2Barreto
13:15 — 14:30 Tuttmonda E-a Vegetarana Asocio (TEVA)Almeida
14:15 — 15:45 Internacia Ligo de E-istaj Instruistoj (ILEI)Sacramento
14:30 — 15:00 Aŭtoraj duonhoroj (Carlo Minnaja)Boulton
14:30 — 15:15 Provludo Interkant’Barreto
14:30 — 15:30 Venontaj UK-oj (Lahtio kaj Montrealo)Carreira
14:45 — 15:30 Internacia Scienca Asocio Esperanta (ISAE)Almeida
15:30 — 16:15 Sumoo 2 – librolegadoBarreto
16:00 — 17:30 AŭkcioCarreira
18:30 — 19:30 Koncerto: KariljonoPraça do Município
20:30 — 22:00 Internacia Arta VesperoLapenna
4-a de aŭgusto 2018, sabato
10:00 — 12:00 Libroservo 7Boulton
10:00 — 12:00 Solena FermoLapenna
Supren
UEA, 2022