Pardonpeton!

La vera aspekto de la retejo ne povas por esti korekte rigardata per via retumilo.
La adreso:
Universala Esperanto-Asocio
Nieuwe Binnenweg 176, 3015 BJ Rotterdam, Nederlando
tel.: +31 10 436 1044
faks.: +49 30 364280169
rete: vidu la liston
 
La 104-a UK

Lahtio — Finnlando

20 — 27 de julio 2019
La 104-a UK
Laŭtaga programo
Vidu la programon alfabete
 

Vi povas entajpi plene aŭ parte nomon de la programero aŭ de la ejo.

Rapida elekto:    Paroligaj Lecionoj   Arto   Koncertoj   IKU+AIS   Libroj  
Tempo EventoLoko
20-a de julio 2019, sabato
12:30 — 14:00 Komitato de UEA (fermita)Lapenna
14:00 — 17:30 Komitato de UEA 1Hodler
14:00 — 18:00 Libroservo 1Ragnarsson
16:00 — 17:00 Unuafojaj kongresanojLapenna
19:00 — 21:00 Movada FoiroEnirhalo
21-a de julio 2019, dimanĉo
10:00 — 12:00 Solena InaŭguroZamenhof
13:00 — 14:00 FotopromenoAnttila
13:00 — 14:30 Kio estas Oomoto?Leivo-Larsson
13:00 — 18:00 Libroservo 2Ragnarsson
13:00 — 14:00 Prelego pri Finnlando 1: Kiel estiĝis FinnlandoLapenna
13:30 — 15:00 IKU1 (Wandel - inaŭguro)Setälä
13:30 — 14:15 Internacia Arta Vespero (elektado)Ramstedt
13:30 — 14:30 Tutmonda Esperantista Vegetarana Asocio (TEVA)Konisi
14:00 — 15:00 MezOriento NordAfriko (MONA)Kavka
14:30 — 15:15 Akademio de Esperanto (fermita)Ramstedt
14:30 — 15:00 Aŭtora Duonhoro: Ĝoja (teamo de Teo kaj Amo)Ragnarsson
14:30 — 16:00 Prezento kaj diskutrondo pri la sameojLapenna
14:45 — 15:45 Internacia Komunista Esperantista Kolektivo (IKEK)Leivo-Larsson
14:45 — 16:15 Kristanoj (IKUE-KELI)Konisi
15:15 — 16:15 IKU2 / AIS11 (Wickstroem)Setälä
15:15 — 16:45 Komisiono pri Azia Esperanto-MovadoKavka
16:00 — 17:00 Komitato de UEA 2Hodler
16:00 — 17:00 Muzika Esperanto-Ligo (MEL)Leivo-Larsson
16:30 — 17:00 Aŭtora Duonhoro: Spomenka Štimec 1Ragnarsson
16:30 — 18:00 Universala Tajĝiĉjŭan-Grupo de Esperanto (UTGE)Konisi
16:45 — 18:00 Kongresa Temo 1Lapenna
17:00 — 18:00 ĈEL - E-movado en ĈinioRamstedt
17:00 — 18:00 Eŭropa KomisionoKavka
17:00 — 18:00 Koncerto: ManŭelSetälä
17:15 — 18:00 Sumoo 1 (librolegado)Leivo-Larsson
20:00 — 22:00 Nacia VesperoSibeliustalo (Ankkurikatu 7)
22-a de julio 2019, lundo
09:00 — 10:30 Kleriga Lundo: AikidoRamstedt
09:00 — 10:30 Kleriga Lundo: Fumado kaj dependecoKonisi
09:00 — 10:30 Kleriga Lundo: JapanaĵojAnttila
09:00 — 10:30 Kleriga Lundo: Unuiĝintaj NaciojLeivo-Larsson
09:00 — 10:30 Kleriga Lundo: Verki per facila lingvaĵoLapenna
09:00 — 18:00 Libroservo 3Ragnarsson
09:30 — 11:00 Prelego: Lahtio verda ĉefurbo de EŭropoSetälä
10:45 — 12:15 Kleriga Lundo: Falsaj novaĵoj kaj alternativaj faktojKavka
10:45 — 12:15 Kleriga Lundo: Kapdolora masaĝoAnttila
10:45 — 12:15 Kleriga Lundo: La Kolekto por Planlingvoj kaj E-muzeo de la Aŭstria Nacia BibliotekoLeivo-Larsson
10:45 — 12:15 Kleriga Lundo: Nekutimaj objektoj el la mondoKonisi
10:45 — 12:15 Kleriga Lundo: Viskio en FinnlandoRamstedt
11:00 — 12:00 IKU3 / AIS12 (Lindstedt/Bister)Lapenna
11:15 — 12:15 Prelego: Sep fratojSetälä
12:30 — 14:00 Kleriga Lundo: Biero kaj sanoAnttila
12:30 — 14:00 Kleriga Lundo: KantatelieroLapenna
12:30 — 14:00 Kleriga Lundo: Klerigaj ludojRamstedt
12:30 — 14:00 Kleriga Lundo: Kunpasâdo ĉirkaŭ la mondoKonisi
12:30 — 14:00 Kleriga Lundo: Literatura forumo - Kien la esperanta beletro?Leivo-Larsson
12:30 — 13:30 Parolu plu (kunsido 1)Kavka
12:30 — 13:45 Prelego kaj prezento pri EŭritmioSetälä
14:00 — 15:00 IKU4 / AIS21 (Raola)Setälä
14:00 — 15:00 Komitato de UEA (fermita)Hodler
14:15 — 15:45 Budhana Ligo Esperantista (BLE)Ramstedt
14:15 — 15:00 Paroliga Leciono kun edukado.net (komencantoj 1)Leivo-Larsson
14:15 — 15:00 Paroliga Leciono kun edukado.net (mezniveluloj 1)Konisi
14:15 — 15:15 Prelego pri Finnlando 2: Finna naturoLapenna
14:30 — 15:00 Aŭtora Duonhoro: Eugen MackoRagnarsson
15:00 — 18:00 Komitato de UEA 3Hodler
15:15 — 16:00 AIS12 (nuligita)Kavka
15:15 — 16:45 Filmo: La viro sen pasintecoSetälä
15:15 — 16:00 Paroliga Leciono kun edukado.net (komencantoj 2)Leivo-Larsson
15:15 — 16:00 Paroliga Leciono kun edukado.net (mezniveluloj 1)Konisi
15:30 — 16:30 Prelego pri Finnlando 3: Edukado kaj lerneja sistemo en FinnlandoLapenna
16:00 — 16:30 Aŭtora Duonhoro: Amri WandelRagnarsson
16:15 — 17:15 Kantateliero: KajtoLeivo-Larsson
16:30 — 18:00 KER-ekzameno (preparkunsido)Konisi
17:00 — 18:00 IKU5 / AIS31 (Nordenstorm)Setälä
17:00 — 18:00 VinilkosmoLapenna
17:15 — 18:00 Finna Eksprese 1Vilkki
17:15 — 18:00 Internacia Esperanta Koruso 1 (provludo)Ramstedt
19:30 — 21:00 Bankedoloko indikita sur la bileto
20:30 — 23:00 Kongresa Baloenirhalo
23-a de julio 2019, mardo
09:00 — 10:00 IKU7 (Madella)Setälä
09:00 — 10:30 Komitata Forumo: KapabligoHodler
09:00 — 10:30 Libroj de la JaroLapenna
09:00 — 18:00 Libroservo 4Ragnarsson
09:00 — 09:45 Paroliga Leciono kun edukado.net (komencantoj 3)Leivo-Larsson
09:00 — 09:45 Paroliga Leciono kun edukado.net (mezniveluloj 2)Konisi
09:00 — 09:45 Tutmonda Esperantista Ĵurnalista Asocio (TEĴA)Kavka
10:00 — 10:45 AIS13 (nuligita)Kavka
10:00 — 10:45 Internacia Naturista Organizo Esperantista (INOE)Ramstedt
10:00 — 10:45 Paroliga Leciono kun edukado.net (komencantoj 4)Leivo-Larsson
10:00 — 10:45 Paroliga Leciono kun edukado.net (mezniveluloj 2)Konisi
10:15 — 16:45 Tago de LernadoSetälä
11:00 — 11:45 Asocio de Verduloj Esperantistaj (AVE)Kavka
11:00 — 12:30 Esperantic Studies Foundation (ESF)Konisi
11:00 — 12:30 KER-ekzamenoj (varbado)Ramstedt
11:00 — 12:30 Nova Estraro sinprezentasLapenna
11:00 — 12:00 Universala Medicina Esperanto-Asocio (UMEA)Leivo-Larsson
12:00 — 12:45 Internacia Asocio de Esperantistaj Matematikistoj (IAdEM)Kavka
12:15 — 13:00 Sennacieca Asocio Tutmonda (SAT)Leivo-Larsson
12:45 — 13:30 AIS22 (Raola)Ramstedt
12:45 — 14:15 Kongresa Temo 2Lapenna
12:45 — 14:15 MondcivitanojKonisi
13:00 — 14:00 Tutmonda Asocio de Esperantistaj Nefumantoj (TADEN)Kavka
13:15 — 14:15 Spirita Eldona Societo “F.V. Lorenz”Leivo-Larsson
13:30 — 15:30 Vinilkosmo: 29 jaroj da eldonado de E-muzikoAnttila
13:45 — 14:30 AIS32 (Nordenstorm)Ramstedt
14:30 — 16:00 ATEOKonisi
14:30 — 15:00 Aŭtora Duonhoro: Sten Johansson 1Ragnarsson
14:30 — 15:30 Centro de Esploro kaj Dokumentado pri Mondaj Lingvaj Problemoj (CED)Leivo-Larsson
14:30 — 15:30 Legantoj de la revuo EsperantoLapenna
15:15 — 16:45 Scienca KafejoKavka
15:30 — 17:00 Komitata Forumo: KonsciigoHodler
15:45 — 16:45 Koncerto: KajtoLeivo-Larsson
15:45 — 16:45 Prelego pri Finnlando 4: Politika vivo en Finnlando...Lapenna
16:00 — 16:30 Aŭtora Duonhoro: Carlo MinnajaRagnarsson
16:30 — 18:00 ŬonbulismoKonisi
17:00 — 17:45 Finna Eksprese 2Vilkki
17:00 — 18:00 IKU6 (Ŝevĉenko)Setälä
17:00 — 17:45 Internacia Arta Vespero (elektado)Ramstedt
17:00 — 18:00 Internacia Esperanta Koruso 2 (provludo)Leivo-Larsson
17:00 — 18:00 UN kaj UneskoLapenna
18:00 — 19:00 Akcepto por membroj de Societo Zamenhof(loko sur la invitilo)
18:15 — 19:00 Finna Eksprese (ekstra)Vilkki
19:30 — 20:30 Teatraĵo: Vivo de GalileoZamenhof
21:00 — 22:00 Koncerto: JoMoZamenhof
25-a de julio 2019, ĵaŭdo
09:00 — 10:00 IKU8 (Lins)Setälä
09:00 — 12:00 Komitata Forumo: KunordigoHodler
09:00 — 18:00 Libroservo 5Ragnarsson
09:00 — 09:45 Paroliga Leciono kun edukado.net (komencantoj 5)Leivo-Larsson
09:00 — 09:45 Paroliga Leciono kun edukado.net (mezniveluloj 3)Konisi
09:00 — 10:00 Prelego pri Finnlando 5: La finna demokratio en praktikoLapenna
09:30 — 10:00 Dima Ševčenko kaj Anna StriganovaRagnarsson
09:45 — 10:30 Internacia Esperanta Koruso (provludo)Kavka
10:00 — 10:45 Paroliga Leciono kun edukado.net (komencantoj 6)Leivo-Larsson
10:00 — 10:45 Paroliga Leciono kun edukado.net (mezniveluloj 3)Konisi
10:15 — 15:15 Esperantologia KonferencoSetälä
10:45 — 11:30 Finna Eksprese 3Vilkki
11:00 — 11:30 Aŭtora Duonhoro: Spomenka Štimec 2Ragnarsson
11:00 — 12:30 Ekparolu!Konisi
11:00 — 12:00 Koncerto: ĴeLeLapenna
11:00 — 12:00 Parolu plu (kunsido 2)Anttila
11:00 — 11:45 TEJO sin prezentasLeivo-Larsson
12:00 — 12:45 Patronoj de TEJOLeivo-Larsson
12:15 — 13:15 Centra Oficejo respondasLapenna
12:15 — 13:15 Teamanta Esperanto-Organizo (TEO)Kavka
12:45 — 14:15 Internacia Jurista Esperanto-Asocio (IJEA)Konisi
13:00 — 14:00 AERA – 60 jaroj E-elsendoj de Pola RadioLeivo-Larsson
13:30 — 14:15 AIS33 (Nordenstorm)Kavka
13:30 — 15:00 Kongresa Temo 3Lapenna
14:30 — 16:00 Faka ForumoKavka
14:30 — 15:45 Filmo: La reĝino de serpentojLeivo-Larsson
14:30 — 16:00 ILEIKonisi
15:15 — 16:15 UN kaj Unesko 2Lapenna
15:30 — 16:15 Greziljono: Kulturdomo de EsperantoSetälä
16:00 — 17:30 Komitata Forumo: KomunumoHodler
16:15 — 17:00 AIS23 (Raola)Kavka
16:15 — 18:00 Akademio de Esperanto (publika)Leivo-Larsson
16:15 — 17:45 Internacia Fervojista Esperanto-Federacio (IFEF)Konisi
16:30 — 18:00 Belartaj KonkursojLapenna
17:00 — 19:00 FutbalmatĉoFutbala areno en Kisapuisto
17:00 — 18:00 Prelego: Esperanto antaŭenSetälä
18:00 — 19:00 Urba Akcepto (nur por invititoj)adreso sur la invitilo
20:00 — 20:45 Koncerto: AsortiZamenhof
21:00 — 22:00 Koncerto: Ciganaj KantojZamenhof
26-a de julio 2019, vendredo
09:00 — 10:00 IKU9 (Tuider)Setälä
09:00 — 10:00 Internacia Esperanta Koruso 3 (provludo)Lapenna
09:00 — 12:30 Komitato de UEA 4Hodler
09:00 — 18:00 Libroservo 6Ragnarsson
09:00 — 09:45 Paroliga Leciono kun edukado.net (komencantoj 7)Leivo-Larsson
09:00 — 09:45 Paroliga Leciono kun edukado.net (mezniveluloj 4)Konisi
10:00 — 18:00 KER-ekzamenoj (parola)Ramstedt
10:00 — 10:45 Paroliga Leciono kun edukado.net (komencantoj 8)Leivo-Larsson
10:00 — 10:45 Paroliga Leciono kun edukado.net (mezniveluloj 4)Konisi
10:15 — 11:45 Scienca ForumoLapenna
10:30 — 11:15 Finna Eksprese (ekstra)Vilkki
10:30 — 12:00 Vinilkosmo-diskutrondo – Onta fermo de Vinilkosmo: novaj defioj por retaliro al E-muzikoSetälä
11:00 — 11:30 Aŭtora Duonhoro: Anna LöwensteinRagnarsson
11:00 — 12:00 Kantado de La EsperoKonisi
12:00 — 13:00 Filmo: La alumetfabrika knabinoLapenna
12:00 — 18:00 KER-ekzamenoj (skriba)Leivo-Larsson
12:15 — 13:15 IKU10 (Fettes)Setälä
12:15 — 13:15 Ligo Internacia de Blindaj Esperantistoj (LIBE)Konisi
12:30 — 13:15 Postkongreso P2Kavka
13:15 — 14:45 Omaĝo al Baldur RagnarssonLapenna
13:30 — 14:30 Eŭropo Demokratio Esperanto (EDE)Konisi
13:30 — 14:30 Junulara Konkurso pri Publika ParoladoSetälä
13:30 — 14:00 Konatiĝo kun preĝejo antaŭ orgenkoncerto (kontaŭ pago)Kirkkokatu 4
14:00 — 15:00 Orgenkoncerto: Adriano Falcioni (€ 10)Kirkkokatu 4
14:30 — 15:00 Aŭtora Duonhoro: Sten Johansson 2Ragnarsson
14:45 — 15:30 Sumoo 2 (librolegado)Konisi
15:00 — 15:45 Delegita RetoLapenna
15:00 — 17:00 Internacia Arta Vespero (provludo)Zamenhof
15:00 — 16:00 Venontaj UK-oj (Montrealo kaj Belfasto)Hodler
15:45 — 16:30 Internacia Scienca Asocio Esperanto (ISAE)Konisi
16:00 — 17:00 Ekumena DiservoRistinkirkko
16:00 — 17:00 Koncerto: Internacia Esperanta KorusoLapenna
16:30 — 18:00 AŭkcioEnirhalo
20:00 — 22:00 Internacia Arta VesperoZamenhof
27-a de julio 2019, sabato
10:00 — 12:00 Libroservo 7Ragnarsson
10:00 — 12:00 Solena FermoZamenhof
Supren
UEA, 2021