Pardonpeton!

La vera aspekto de la retejo ne povas por esti korekte rigardata per via retumilo.
La adreso:
Universala Esperanto-Asocio
Nieuwe Binnenweg 176, 3015 BJ Rotterdam, Nederlando
tel.: +31 10 436 1044
faks.: +49 30 364280169
rete: vidu la liston
 
La 104-a UK

Lahtio — Finnlando

20 — 27 de julio 2019
La 104-a UK
Laŭalfabeta programo
Vidu la programon laŭtage
 

Vi povas entajpi plene aŭ parte nomon de la programero aŭ de la ejo.

Rapida elekto:    Paroligaj Lecionoj   Arto   Koncertoj   IKU+AIS   Libroj  
TempotagoEventoLoko
A
13:00 — 14:00ĵaŭ AERA – 60 jaroj E-elsendoj de Pola RadioLeivo-Larsson
15:15 — 16:00lun AIS12 (nuligita)Kavka
10:00 — 10:45mar AIS13 (nuligita)Kavka
12:45 — 13:30mar AIS22 (Raola)Ramstedt
16:15 — 17:00ĵaŭ AIS23 (Raola)Kavka
13:45 — 14:30mar AIS32 (Nordenstorm)Ramstedt
13:30 — 14:15ĵaŭ AIS33 (Nordenstorm)Kavka
14:30 — 15:15dim Akademio de Esperanto (fermita)Ramstedt
16:15 — 18:00ĵaŭ Akademio de Esperanto (publika)Leivo-Larsson
18:00 — 19:00mar Akcepto por membroj de Societo Zamenhof(loko sur la invitilo)
11:00 — 11:45mar Asocio de Verduloj Esperantistaj (AVE)Kavka
14:30 — 16:00mar ATEOKonisi
16:30 — 18:00ven AŭkcioEnirhalo
16:00 — 16:30lun Aŭtora Duonhoro: Amri WandelRagnarsson
11:00 — 11:30ven Aŭtora Duonhoro: Anna LöwensteinRagnarsson
16:00 — 16:30mar Aŭtora Duonhoro: Carlo MinnajaRagnarsson
14:30 — 15:00lun Aŭtora Duonhoro: Eugen MackoRagnarsson
14:30 — 15:00dim Aŭtora Duonhoro: Ĝoja (teamo de Teo kaj Amo)Ragnarsson
16:30 — 17:00dim Aŭtora Duonhoro: Spomenka Štimec 1Ragnarsson
11:00 — 11:30ĵaŭ Aŭtora Duonhoro: Spomenka Štimec 2Ragnarsson
14:30 — 15:00mar Aŭtora Duonhoro: Sten Johansson 1Ragnarsson
14:30 — 15:00ven Aŭtora Duonhoro: Sten Johansson 2Ragnarsson
B
19:30 — 21:00lun Bankedoloko indikita sur la bileto
16:30 — 18:00ĵaŭ Belartaj KonkursojLapenna
14:15 — 15:45lun Budhana Ligo Esperantista (BLE)Ramstedt
C
12:15 — 13:15ĵaŭ Centra Oficejo respondasLapenna
14:30 — 15:30mar Centro de Esploro kaj Dokumentado pri Mondaj Lingvaj Problemoj (CED)Leivo-Larsson
Ĉ
17:00 — 18:00dim ĈEL - E-movado en ĈinioRamstedt
D
15:00 — 15:45ven Delegita RetoLapenna
09:30 — 10:00ĵaŭ Dima Ševčenko kaj Anna StriganovaRagnarsson
E
11:00 — 12:30ĵaŭ Ekparolu!Konisi
16:00 — 17:00ven Ekumena DiservoRistinkirkko
11:00 — 12:30mar Esperantic Studies Foundation (ESF)Konisi
10:15 — 15:15ĵaŭ Esperantologia KonferencoSetälä
17:00 — 18:00dim Eŭropa KomisionoKavka
13:30 — 14:30ven Eŭropo Demokratio Esperanto (EDE)Konisi
F
14:30 — 16:00ĵaŭ Faka ForumoKavka
12:00 — 13:00ven Filmo: La alumetfabrika knabinoLapenna
14:30 — 15:45ĵaŭ Filmo: La reĝino de serpentojLeivo-Larsson
15:15 — 16:45lun Filmo: La viro sen pasintecoSetälä
18:15 — 19:00mar Finna Eksprese (ekstra)Vilkki
10:30 — 11:15ven Finna Eksprese (ekstra)Vilkki
17:15 — 18:00lun Finna Eksprese 1Vilkki
17:00 — 17:45mar Finna Eksprese 2Vilkki
10:45 — 11:30ĵaŭ Finna Eksprese 3Vilkki
13:00 — 14:00dim FotopromenoAnttila
17:00 — 19:00ĵaŭ FutbalmatĉoFutbala areno en Kisapuisto
G
15:30 — 16:15ĵaŭ Greziljono: Kulturdomo de EsperantoSetälä
I
12:15 — 13:15ven IKU10 (Fettes)Setälä
13:30 — 15:00dim IKU1 (Wandel - inaŭguro)Setälä
15:15 — 16:15dim IKU2 / AIS11 (Wickstroem)Setälä
11:00 — 12:00lun IKU3 / AIS12 (Lindstedt/Bister)Lapenna
14:00 — 15:00lun IKU4 / AIS21 (Raola)Setälä
17:00 — 18:00lun IKU5 / AIS31 (Nordenstorm)Setälä
17:00 — 18:00mar IKU6 (Ŝevĉenko)Setälä
09:00 — 10:00mar IKU7 (Madella)Setälä
09:00 — 10:00ĵaŭ IKU8 (Lins)Setälä
09:00 — 10:00ven IKU9 (Tuider)Setälä
14:30 — 16:00ĵaŭ ILEIKonisi
20:00 — 22:00ven Internacia Arta VesperoZamenhof
13:30 — 14:15dim Internacia Arta Vespero (elektado)Ramstedt
17:00 — 17:45mar Internacia Arta Vespero (elektado)Ramstedt
15:00 — 17:00ven Internacia Arta Vespero (provludo)Zamenhof
12:00 — 12:45mar Internacia Asocio de Esperantistaj Matematikistoj (IAdEM)Kavka
09:45 — 10:30ĵaŭ Internacia Esperanta Koruso (provludo)Kavka
17:15 — 18:00lun Internacia Esperanta Koruso 1 (provludo)Ramstedt
17:00 — 18:00mar Internacia Esperanta Koruso 2 (provludo)Leivo-Larsson
09:00 — 10:00ven Internacia Esperanta Koruso 3 (provludo)Lapenna
16:15 — 17:45ĵaŭ Internacia Fervojista Esperanto-Federacio (IFEF)Konisi
12:45 — 14:15ĵaŭ Internacia Jurista Esperanto-Asocio (IJEA)Konisi
14:45 — 15:45dim Internacia Komunista Esperantista Kolektivo (IKEK)Leivo-Larsson
10:00 — 10:45mar Internacia Naturista Organizo Esperantista (INOE)Ramstedt
15:45 — 16:30ven Internacia Scienca Asocio Esperanto (ISAE)Konisi
J
13:30 — 14:30ven Junulara Konkurso pri Publika ParoladoSetälä
K
11:00 — 12:00ven Kantado de La EsperoKonisi
16:15 — 17:15lun Kantateliero: KajtoLeivo-Larsson
16:30 — 18:00lun KER-ekzameno (preparkunsido)Konisi
10:00 — 18:00ven KER-ekzamenoj (parola)Ramstedt
12:00 — 18:00ven KER-ekzamenoj (skriba)Leivo-Larsson
11:00 — 12:30mar KER-ekzamenoj (varbado)Ramstedt
13:00 — 14:30dim Kio estas Oomoto?Leivo-Larsson
09:00 — 10:30lun Kleriga Lundo: AikidoRamstedt
12:30 — 14:00lun Kleriga Lundo: Biero kaj sanoAnttila
10:45 — 12:15lun Kleriga Lundo: Falsaj novaĵoj kaj alternativaj faktojKavka
09:00 — 10:30lun Kleriga Lundo: Fumado kaj dependecoKonisi
09:00 — 10:30lun Kleriga Lundo: JapanaĵojAnttila
12:30 — 14:00lun Kleriga Lundo: KantatelieroLapenna
10:45 — 12:15lun Kleriga Lundo: Kapdolora masaĝoAnttila
12:30 — 14:00lun Kleriga Lundo: Klerigaj ludojRamstedt
12:30 — 14:00lun Kleriga Lundo: Kunpasâdo ĉirkaŭ la mondoKonisi
10:45 — 12:15lun Kleriga Lundo: La Kolekto por Planlingvoj kaj E-muzeo de la Aŭstria Nacia BibliotekoLeivo-Larsson
12:30 — 14:00lun Kleriga Lundo: Literatura forumo - Kien la esperanta beletro?Leivo-Larsson
10:45 — 12:15lun Kleriga Lundo: Nekutimaj objektoj el la mondoKonisi
09:00 — 10:30lun Kleriga Lundo: Unuiĝintaj NaciojLeivo-Larsson
09:00 — 10:30lun Kleriga Lundo: Verki per facila lingvaĵoLapenna
10:45 — 12:15lun Kleriga Lundo: Viskio en FinnlandoRamstedt
15:15 — 16:45dim Komisiono pri Azia Esperanto-MovadoKavka
09:00 — 10:30mar Komitata Forumo: KapabligoHodler
16:00 — 17:30ĵaŭ Komitata Forumo: KomunumoHodler
15:30 — 17:00mar Komitata Forumo: KonsciigoHodler
09:00 — 12:00ĵaŭ Komitata Forumo: KunordigoHodler
12:30 — 14:00sab1 Komitato de UEA (fermita)Lapenna
14:00 — 15:00lun Komitato de UEA (fermita)Hodler
14:00 — 17:30sab1 Komitato de UEA 1Hodler
16:00 — 17:00dim Komitato de UEA 2Hodler
15:00 — 18:00lun Komitato de UEA 3Hodler
09:00 — 12:30ven Komitato de UEA 4Hodler
13:30 — 14:00ven Konatiĝo kun preĝejo antaŭ orgenkoncerto (kontaŭ pago)Kirkkokatu 4
20:00 — 20:45ĵaŭ Koncerto: AsortiZamenhof
21:00 — 22:00ĵaŭ Koncerto: Ciganaj KantojZamenhof
16:00 — 17:00ven Koncerto: Internacia Esperanta KorusoLapenna
21:00 — 22:00mar Koncerto: JoMoZamenhof
11:00 — 12:00ĵaŭ Koncerto: ĴeLeLapenna
15:45 — 16:45mar Koncerto: KajtoLeivo-Larsson
17:00 — 18:00dim Koncerto: ManŭelSetälä
20:30 — 23:00lun Kongresa Baloenirhalo
16:45 — 18:00dim Kongresa Temo 1Lapenna
12:45 — 14:15mar Kongresa Temo 2Lapenna
13:30 — 15:00ĵaŭ Kongresa Temo 3Lapenna
14:45 — 16:15dim Kristanoj (IKUE-KELI)Konisi
L
14:30 — 15:30mar Legantoj de la revuo EsperantoLapenna
09:00 — 10:30mar Libroj de la JaroLapenna
14:00 — 18:00sab1 Libroservo 1Ragnarsson
13:00 — 18:00dim Libroservo 2Ragnarsson
09:00 — 18:00lun Libroservo 3Ragnarsson
09:00 — 18:00mar Libroservo 4Ragnarsson
09:00 — 18:00ĵaŭ Libroservo 5Ragnarsson
09:00 — 18:00ven Libroservo 6Ragnarsson
10:00 — 12:00sab2 Libroservo 7Ragnarsson
12:15 — 13:15ven Ligo Internacia de Blindaj Esperantistoj (LIBE)Konisi
M
14:00 — 15:00dim MezOriento NordAfriko (MONA)Kavka
12:45 — 14:15mar MondcivitanojKonisi
19:00 — 21:00sab1 Movada FoiroEnirhalo
16:00 — 17:00dim Muzika Esperanto-Ligo (MEL)Leivo-Larsson
N
20:00 — 22:00dim Nacia VesperoSibeliustalo (Ankkurikatu 7)
11:00 — 12:30mar Nova Estraro sinprezentasLapenna
O
13:15 — 14:45ven Omaĝo al Baldur RagnarssonLapenna
14:00 — 15:00ven Orgenkoncerto: Adriano Falcioni (€ 10)Kirkkokatu 4
P
14:15 — 15:00lun Paroliga Leciono kun edukado.net (komencantoj 1)Leivo-Larsson
15:15 — 16:00lun Paroliga Leciono kun edukado.net (komencantoj 2)Leivo-Larsson
09:00 — 09:45mar Paroliga Leciono kun edukado.net (komencantoj 3)Leivo-Larsson
10:00 — 10:45mar Paroliga Leciono kun edukado.net (komencantoj 4)Leivo-Larsson
09:00 — 09:45ĵaŭ Paroliga Leciono kun edukado.net (komencantoj 5)Leivo-Larsson
10:00 — 10:45ĵaŭ Paroliga Leciono kun edukado.net (komencantoj 6)Leivo-Larsson
09:00 — 09:45ven Paroliga Leciono kun edukado.net (komencantoj 7)Leivo-Larsson
10:00 — 10:45ven Paroliga Leciono kun edukado.net (komencantoj 8)Leivo-Larsson
14:15 — 15:00lun Paroliga Leciono kun edukado.net (mezniveluloj 1)Konisi
15:15 — 16:00lun Paroliga Leciono kun edukado.net (mezniveluloj 1)Konisi
09:00 — 09:45mar Paroliga Leciono kun edukado.net (mezniveluloj 2)Konisi
10:00 — 10:45mar Paroliga Leciono kun edukado.net (mezniveluloj 2)Konisi
09:00 — 09:45ĵaŭ Paroliga Leciono kun edukado.net (mezniveluloj 3)Konisi
10:00 — 10:45ĵaŭ Paroliga Leciono kun edukado.net (mezniveluloj 3)Konisi
09:00 — 09:45ven Paroliga Leciono kun edukado.net (mezniveluloj 4)Konisi
10:00 — 10:45ven Paroliga Leciono kun edukado.net (mezniveluloj 4)Konisi
12:30 — 13:30lun Parolu plu (kunsido 1)Kavka
11:00 — 12:00ĵaŭ Parolu plu (kunsido 2)Anttila
12:00 — 12:45ĵaŭ Patronoj de TEJOLeivo-Larsson
12:30 — 13:15ven Postkongreso P2Kavka
12:30 — 13:45lun Prelego kaj prezento pri EŭritmioSetälä
13:00 — 14:00dim Prelego pri Finnlando 1: Kiel estiĝis FinnlandoLapenna
14:15 — 15:15lun Prelego pri Finnlando 2: Finna naturoLapenna
15:30 — 16:30lun Prelego pri Finnlando 3: Edukado kaj lerneja sistemo en FinnlandoLapenna
15:45 — 16:45mar Prelego pri Finnlando 4: Politika vivo en Finnlando...Lapenna
09:00 — 10:00ĵaŭ Prelego pri Finnlando 5: La finna demokratio en praktikoLapenna
17:00 — 18:00ĵaŭ Prelego: Esperanto antaŭenSetälä
09:30 — 11:00lun Prelego: Lahtio verda ĉefurbo de EŭropoSetälä
11:15 — 12:15lun Prelego: Sep fratojSetälä
14:30 — 16:00dim Prezento kaj diskutrondo pri la sameojLapenna
S
10:15 — 11:45ven Scienca ForumoLapenna
15:15 — 16:45mar Scienca KafejoKavka
12:15 — 13:00mar Sennacieca Asocio Tutmonda (SAT)Leivo-Larsson
10:00 — 12:00sab2 Solena FermoZamenhof
10:00 — 12:00dim Solena InaŭguroZamenhof
13:15 — 14:15mar Spirita Eldona Societo “F.V. Lorenz”Leivo-Larsson
17:15 — 18:00dim Sumoo 1 (librolegado)Leivo-Larsson
14:45 — 15:30ven Sumoo 2 (librolegado)Konisi
T
10:15 — 16:45mar Tago de LernadoSetälä
12:15 — 13:15ĵaŭ Teamanta Esperanto-Organizo (TEO)Kavka
19:30 — 20:30mar Teatraĵo: Vivo de GalileoZamenhof
11:00 — 11:45ĵaŭ TEJO sin prezentasLeivo-Larsson
13:00 — 14:00mar Tutmonda Asocio de Esperantistaj Nefumantoj (TADEN)Kavka
09:00 — 09:45mar Tutmonda Esperantista Ĵurnalista Asocio (TEĴA)Kavka
13:30 — 14:30dim Tutmonda Esperantista Vegetarana Asocio (TEVA)Konisi
U
17:00 — 18:00mar UN kaj UneskoLapenna
15:15 — 16:15ĵaŭ UN kaj Unesko 2Lapenna
11:00 — 12:00mar Universala Medicina Esperanto-Asocio (UMEA)Leivo-Larsson
16:30 — 18:00dim Universala Tajĝiĉjŭan-Grupo de Esperanto (UTGE)Konisi
16:00 — 17:00sab1 Unuafojaj kongresanojLapenna
18:00 — 19:00ĵaŭ Urba Akcepto (nur por invititoj)adreso sur la invitilo
Ŭ
16:30 — 18:00mar ŬonbulismoKonisi
V
15:00 — 16:00ven Venontaj UK-oj (Montrealo kaj Belfasto)Hodler
17:00 — 18:00lun VinilkosmoLapenna
10:30 — 12:00ven Vinilkosmo-diskutrondo – Onta fermo de Vinilkosmo: novaj defioj por retaliro al E-muzikoSetälä
13:30 — 15:30mar Vinilkosmo: 29 jaroj da eldonado de E-muzikoAnttila
Supren
UEA, 2021